Bahr Pump OÜ osaleb 6. - 8. novembrini Eesti Näituste messikeskuses toimuval 25. Tallinna rahvusvahelisel tootearenduse-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke- ja tehnohooldusmessil INSTRUTEC 2019.

Loe edasi...

Bahr-pump-AxFlow-group2017. aasta detsembris toimunud ühinemise tulemusena kuulub Bahr Pump OÜ nüüdsest AxFlow Holding AB gruppi.

AxFlow gruppi kuuluvad ettevõtted 27 Euroopa riigist ning Lõuna-Aafrikast. Kokku on AxFlow grupis ligikaudu 600 töötajat.

Alates ettevõtte loomisest 1989. aastal, on AxFlow stabiilse kasvu taganud kõrgetasemeline tehniline kompetents, lai toodete ja teenuste valik ning pühendumus.

Loe edasi...

Flowserve IPS Beacon vibratsiooni indikaator

Flowserve IPS Beacon, nagu nimigi ütleb (eng. beacon - majakas) on lihtne vibratsiooni indikaator, pumba või mootori töö jälgimiseks. Vibratsiooni süstemaatiline kontroll aitab ennetada võimalikke probleeme, mis võivad lühendada pumba eluiga ja töökindlust. 

IPS Beacon on lihtsalt paigaldatav ja ei vaja metalli- ega elektritöid selleks, et seade töösse võtta. Magnetalus teeb indikaatori paigaldamise väga lihtsaks. Lülita indikaator töösse, klõps ja paigas. Vilkuvad LED-tuled on eemalt hästi jälgitavad ning läbi pumpla jalutades on kohe näha, kui mõne pumba või mootori vibratsioon on (või oli) väljaspool etteantud piirväärtusi.

Loe edasi...

FMC on saanud valmis värskema versiooni Accuload laadimiskontrollerist. See kannab nimetust Accuload IV – ehk FMC neljanda põlvkonna laadimiskontroller.

Loe edasi...

Yamada pumbad

Yamada on suruõhul käitatavaid membraanpumpasid tootnud juba 1950. aastast ja meil on hea meel teatada, et nüüd on nende tootevalikus ka FDA nõuetele vastav tootesari.

 

Yamada FDA suruõhul töötav membraanpump

Loe edasi...

OPW on loonud uue lekkevaba kiirliidese Kamvalok (mitte segamini ajada Camlok ühendusega). Tänu suletud ja siledatele ühenduspindadele on Kamvalok kiirüheduse kasutamine praktiliselt lekkevaba ning selle abil saab voolikute kinni-lahti ühendamisest tekkivaid produktikadusid vähendada kuni 85%.

Loe edasi...

15. oktoobril toimus Mäetaguse Mõisa Hotell & Spas Ida-Virumaal pumba- ning tihenditeemaline seminar, mida külastas pea 50 huvilist kokku 18 erinevast ettevõttest. Seminaril oli lisaks ettekannete kuulamisele võimalus tutvuda ka erinevate näidistega meie tootevalikust ning juttu teha meie tootespetsialistidega. 

Kuna huvi meie seminari vastu oli väga suur, siis toimusid lisaks Mäetagusele veel kaks seminari vastavalt Eastman Specialties OÜ-s ning Molycorp Silmet AS-s kohapeal. Saadud tagasiside kinnitas, et osavõtjate arvates olid üritused nende jaoks igati kasulikud ning informatiivsed, mis teeb meile suurt heameelt.

Loe edasi...

16. - 18. novembrini 2016.a toimus Eesti Näituste messikeskuses 22. Tallinna rahvusvaheline tootearendus-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke- ja tehnohooldusmess ”Instrutec 2016”, millest võtsime osa ka meie.

Põhirõhk oli seatud Alldevice hoolduse halduse tarkvara, Adash veerelaagrite seisukorra analüsaatorite ning Qdos peristaltiliste dosaatorpumpade tutvustamisele. Huvi meie toodete vastu oli suur ning äärmiselt hea meel oli näha, et üha enam inimesi mõistnud, kui oluline on kasutada usaldusväärset tarkvara oma masinapargi tõhusaks haldamiseks. Kohapeal oli kõigil huvilistel võimalik Alldevice tarkvaraga lähemalt tutvuda ning programmi loojatele enestele küsimusi esitada. 

Eestis veel suhteliselt lühikest aega turul olnud, kuid juba vägagi sooja vastuvõtu saanud Adash veerelaagrite seisukorra analüsaatoreid käis messil tutvustamas Adashi rahvusvahelise müügi juht Vaclav Revaj.

Loe edasi...

Nüüd on saadaval ka Eestis Bredeli uued APEX seeria mudelid APEX28 ja APEX35.

APEX28 ja APEX35 pumpade jõudlus ulatub kuni 6 200 l/h ja rõhk kuni 8bar (116psi). Tegemist on ideaalse pumbaga madala ja keskmise rõhuga aplikatsioonidesse, kus käideldakse abrasiiveid või agressiivseid aineid.

Lisainfo ja personaalse pakkumise saamiseks võta meiega ühendust.

 

Loe edasi...

Meil on heameel teatada, et tänasest (oktoober 2016) on Bahr Pump Inoxpa ametlik ainuesindaja Eestis.

INOXPA on tunnustatud, pika ajalooga ärigrupp, mis on spetsialiseerunud toiduaine-, kosmeetika- ja ravimitööstuses kasutatavate roostevabade seadmete tootmisele. Inoxpa tootevalikusse kuuluvad erinevad pumbad, ventiilid, mikserid, üleminekud ja kinnitused. Samuti pakub Inoxpa komplektseid protsessilahendusi nagu segamissõlmed, CIP pesusõlmed jms.

Loe edasi...

Toyo Pumps North America on maailma üks juhtivaid lägapumpade tootjaid, kelle pumbad suudavad töödelda kõike alates reoveest kuni raskeimate segudeni.

Loe edasi...

Qdos dosaatorpump

Peristaltilised dosaatorpumbad täpseks doseerimiseks

Watson Marlow Qdos on uue põlvkonna dosaatorpump, mis kasutab peristaltilist lahendust (voolikpump).

  • Qdos on suure doseerimistäpsuse (±1% kogu tööpiirkonna ulatuses) ja kõrge tsüklite korratavusega (±0.5% !) dosaatorpump keemiliste ainete pumpamiseks.
  • Qdos pumba tööorganiks on pumbapea, mis on suhteliselt odava hinnaga ja selle vahetamine toimub ilma tööriistu kasutamata alla 5 minuti.
  • Kõikidel Qdos pumba tööorganitel on sissehitatud voolikupurunemise andur.
  • Qdos dosaatorit on lihtne seadistada kasutades värvilisel TFT ekraanil kuvatavaid parameetreid.

Tänu peristaltilisele põhimõttele puuduvad Qdos pumbal klapid ja kuulid, mis vajaksid hooldust ja puhastamist. Qdos säilitab doseerimistäpsuse ka probleemsete ainete käitlemisel. Seetõttu on Qdos ideaalne lahendus näiteks kuulidele ja klappidele sadestuvate ainete doseerimisel nagu heitvee- ja keemiatööstuses kasutatav naatriumhüpokloriid (sodium hypochlorite NaOCl) ja veepuhastuses raua sidumiseks kasutatav naatriumsilikaat (sodium silicate Na2SIO3). Samuti on Qdos edukas väga korrodeeriva ja keraamilisi materjale kahjustava fluoriga seotud protsessides (näit HFS (Hydrofluorosilicic Acid)) doseerimisel. Need on ainult mõned näited Qdos pumba kasutamisalade kohta.

Loe edasi...

Flowserve SIHI

Juhtiv pumpade ja mehaaniliste tihendite tootja Flowserve Corporation teatas 08.01.2015, et on omandanud SIHI Group B.V., kelle näol on tegemist ülemaailmse mehaaniliste vaakum- ning vedelikupumpade tootjaga. SIHI peamisteks sihtturgudeks on keemiatööstus, ravimitööstus, toiduaine- ja joogitööstus ning teised töötleva tööstuse harud.

Loe edasi...

Hoolduses puutume kokku seadmetega, millel on määritavad laagrid. Olgu nendeks seadmeteks siis elektrimootorid, pumbad, reduktorid, konveierid jms...

Määrdeniplit põrnitsedes sügame kukalt ja arutame endamisi, et kas ma nüüd siia peaksin määret juurde lisama või mitte?

Loe edasi...

Viking Hygienic Series hammasrataspumbad on mõeldud kasutamiseks toiduainetööstuses ning farmaatsia- ja kosmeetikatööstuses. Hügieenilist hammasrataspumpa on võimalik lihtsalt puhastada nii manuaalselt kui ka CIP protsessis. 

Viking Hygienic Series hammasrataspump vastab USDA, 3A, EHEDG, FDA ja CE nõudmistele.

Loe edasi...

Adash on Tšehhi ettevõte, kes on üle 25 aasta tegelenud veerelaagrite seisukorra hindamise seadmete arendamise ja tootmisega. Adashi seadmeid iseloomustavaks märksõnadeks on lihtsus, funktsionaalsus ja taskukohane hind.

Valikus on palju erinevate võimaluste ja otstarbega seadmeid. Eraldi tooks esile Adash A4900 multifunktsionaalse analüsaatori, mis sisaldab endas lisaks vibrokiiruse ja -kiirenduse mõõtmisvõimalusele ka stetoskoopi (laagrite audioanalüüsi teostamiseks), stroboskoopi (pöörlemiskiiruse kontaktivabaks määramiseks), IR termomeetrit ja mõõdetud andmete analüüsimise võimalusi. Ühe pilguheiduga ekraanile on ülevaade olukorrast olemas.

Loe edasi...

Flowserve

Flowserve IPS Beacon on kontrollseade, mis jälgib laagripuki X-Y-Z telje vibratsiooni ja temperatuuri. Parameetritest kõrvalekaldel kuvatakse visuaalne hoiatus (punane vilkuv LED).

Ligikaudu 10% laagrite riketest on tingitud laagri kulumisest väsimisest. Sellest võib järeldada, et pea kõik laagrite rikked on ennetava hooldusega välditavad. IPS vibro majakas on lihtne ja effektiivne seade, mis annab aegsalt märku probleemide tekkest. Õigeaegse sekkumisega võib L-10 laagrite eluea pikendada ASO/ASME tasemele.

Loe edasi...