Inoxpa seatamise seadmed ja terviklahendused

Линии внутренней очистки скребком Inoxpa для пищевой промышленности
Tootja: Inoxpa

Produkti liini puhastamise (seatamise) terviklahendused


Preloader

Seatamine on ideaalne lahendus puhastamaks torustikku sinna jäänud produktist. Mõnikord võib torustikus voolav toode olla niivõrd väärtuslik, et selle täielik kättesaamine liinist on juba iseenesest oluline, lisaks tagab seatamine ka valmisoleku CIP-pesuks. Veel aitab seatamine kokku hoida ka jääkainete tekkimise, mida on hiljem vaja puhastada/utiliseerida. See tähendab omakorda kokkuhoidu vee ja energia arvelt. Seatamist kasutatakse erinevate ainete puhul -nii madala kui ka kõrge viskoossusega ning samuti erinevates tööstusharudes.

Tööpõhimõte

Seatamise süsteem koosneb sea välja laskjast, vastuvõtjast, seast (kuulist või sfäärist) endast, kahest asendiandurist, neljast automaatsest pöördklapist ning kahest multifunktsionaalsest ventiilist.

Süsteem töötab nii, et siga asetatakse stardipositsiooni, seejärel antakse peale (enamasti) suruõhk, mis seal torustikus liikuma paneb. Siga lükkab enda ees edasi torustikku jäänud produkti, mis juhitakse mahutisse. Seejärel torustik puhastatakse ning siga ise liigutatakse algasendisse tagasi. Seatamissüsteem ise kannatab loomulikult ka CIP pesu.